Home | O E770v | FAQ | Skiny na E770v | Tapety | Wszelkie inne rzeczy - download | Oprogramowanie do E770v | Jak zacząć modyfikacje ? | Modyfikacje krok po kroku | FORUM | Kontakt

1. Telefon sam łączy się z internetem ! Ciągle ubywa mi kasy, a ja nie wiem co z tym zrobić ?

To wina przycisku "Live", po którego wciśnięciu łączy Nas z internetem, co najlepsze nawet jak go nie wciskamy a przeglądając np. menu dajemy "Wstecz" telefon też może się łączyć z internetem. Jest na to rada: wchodzimy w Menu, Ustawienia -> Zabezpieczenia -> Blokuj Aplikację (domyślny kod 1234) -> i ustawiamy Internet: Zablokowano, Przeglądarka (lub drugi raz Internet - w zależności od softu, a raczej jego tłumaczenia):Zablokowano. To tyle, teraz przed próbą połączenia z internetem telefon poprosi Nas o podanie kodu (1234). Przycisku można się też po prostu pozbyć, więcej w dziale "Modyfikacje krok po kroku".

2. Mogę zainstalować tylko 30 gier. Dlaczego ? Czy da się tę ilość zwiększyć ?

Wynika to z ograniczenia pamięci dla Javy. Jeśli posiadasz kartę pamięci możesz na niej zainstalować kolejne 30 aplikacji/gier co w sumie daje 60 aplikacji Java. Niestety narazie nikt nie znalazł sposobu na zwiększenie tej ilości.

3. Mogę jakoś zwiększyć moc głośnika mojego telefonu ?

Na początek spróbuj wejść w Multimedia -> Dźwięki -> Opcje -> Ustawienia dźwięków i tutaj możesz włączyć/wyłączyć dźwięk przestrzenny oraz wzmocnienie basów i edytować ich wartości. Popróbuj jakie ustawienia najbardziej Ci odpowiadają. Do zwiększania głośności służy również program 3G Volume Changer, można samemu się nim pobawic lub wgrać już gotowy zmodyfikowany plik (z działu download) - więcej o tym w dziale "Modyfikacje krok po kroku".

4. Co to jest mma_ucp ? I co z nim zrobić ?

Jest to plik zawierający ustawienia Menu. Jeśli dany skin/skórka zawiera taki plik to znaczy, że bez niego nie będzie działał poprawnie, należy koniecznie dołączony do skina plik mma_ucp wgrać do folderu "a:\mobile\system", używając np. programu P2K Commander, instrukcja jego obsługi w dziale "Modyfikacje krok po kroku". Polecam przed zmianami zrobić kopię aktualnego pliku mma_ucp ;-)

5. Jak odinstalować skórkę/skin ?

Należy (używając np. P2K Commander)wejść do folderu skórki i pojedynczo usunąć wszystkiego jej pliki, folder zniknie sam.

6. Kamerą wideo mogę nagrać TYLKO 30s filmu, da się ten czas zwiększyć ?

Jak najbardziej, najlepiej używając programu Gl Flex Editor, szczegółowy opis w dziale "Modyfikacje krok po kroku".

7. Mój aparat robi zdjęcia, ale nie chce ich zapisywać - pojawia się błąd. A jak już zapisze to zamiast zdjęcia jest mozaika, o co chodzi ? ;-(

Miałem podobny problem, aparat robił zdjęcia w zależności od "humoru", pomogła zmiana oprogramowania ;-) Szczegółowy opis jak zmienić soft w dziale "Modyfikacje krok po kroku".

8. Wgrywałem piosenki programem P2K Commander, niestety "poucinało" mi je, dlaczego ?

P2K Commander, nie radzi sobie z większymi plikami. Polecam użyć Motorola Phone Tools 4.0 ;-) Opcja transfer plików (bez kompresji) lub Studio Melodii (z kompresją).

9. Jak wyłączyć UMTS żeby mi "baterii nie jadło" :-) ?

Wejdź do menu, Ustawienia -> Sieć -> Ustawienia sieci -> Zakres: 900/1800.

10. Często pojawiają mi się u góry symbole 2.5G, 3G - co one oznaczają ?

2G (GSM 900/1800) - pierwszy cyfrowy system, oferuje dobrą jakość transmisji głosu. Ma małą prędkość przesyłu danych ok. 9,6 kbit/s.
2.5G (GPRS, cdma2000 1x) - ulepszona wersja 2G, umożliwia pakietową transmisję danych. Prędkość ok. 144 kbit/s.
3G (UMTS) telefonia trzeciej generacji, prędkość przesyłu danych 384 kbit/s i więcej.

11. Podłączyłem telefon do komputera, jak przełączyć go w Normal Mode ?

Należy wymusić na nim przełączenie używając np. RSD Lite.

12. Jak sprawdzić stan zapełnienia pamięci SMS ?

Wejdź w Wiadomości -> Opcje (lewy przycisk) -> Stan pamięci.


Nie znalazłeś w FAQ ani w zawartości serwisu odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie ? Wyślij je do mnie, otrzymasz odpowiedź jesli będę ją znał ;-) a być może ukaże się w FAQ.


Musisz być zalogowany żeby móc wysłać pytanie.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Serwisy portalu 24na7: Forum | Motorola E770v | Smail | Darmowe Programy | Uroki otaczającej Nas przyrody | GTA -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© 2006-2008 E770v.24na7.info
Zakaz kopiowania treści zamieszczonych na stronie. Wszystkie prawa zastrzeżone.